Bakaláři

 

Akce

Stránka 1 z 7  > >>

  datum 21.červen 2017 14:40   autor Zaslal: Veronika Honsová
Soutěž, ve které si přírodní zákony vyzkoušíte na vlastní kůži. Naši žáci tak učinili.
 
http://decko.ceskatelevize.cz/u6-uzasny-svet-vedy/35-dil
 
  datum 14.červen 2017 12:16   autor Zaslal: Hanka Lukešová

„Mou vizí je identifikovat zejména Franze Flamina a zjistit, jak vypadal jeho obličej, neboť jeho podobu neznáme,“ řekl starosta Chodova Patrik Pizinger po otevření krypty majitelů chodovského panství. Proto byla u příležitosti 340. výročí narození zakladatele kostela sv. Vavřince v Chodově vyhlášena výtvarná soutěž - „Chodovský rytíř Franz Flamin z Plankenheimu“. Cílem bylo představit si a různými technikami zachytit podobiznu tohoto šlechtice. V pátek, 9.6.2017, byly u příležitosti akce Noc kostelů vyhlášeny výsledky. Pro naši školu velmi radostné, neboť ve III.kategorii (7. – 9. třída) obsadili naši studenti všechna místa a porota dokonce 1. místo vyhlásila dvakrát. A jaké jsou tedy jména vítězů ?    

                               1. místo     Kateřina Zieglerová (kvarta)

                                                Natálie Morová (kvarta)

                               2. místo     Tran Phuong Anh (sekunda)

                               3. místo     Natálie Ešpanderová (tercie)

A nesmíme zapomenout ani na úspěch Radky Veselé (prima), která ve II.kategorii (4. – 6. třída) obsadila krásné druhé místo.

  datum 25.květen 2017 15:24   autor Zaslal: Monika Petriláková
Třída G7 se minulou středu vypravila do Prahy na Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Tam na ně čekali odborníci, kteří pro ně měli připravená dvě praktická cvičení z  biologie.
 
Nejprve se žáci zúčastnili praktického cvičení Lidské a zvířecí smysly. Zde měli šanci otestovat si své vlastní smysly a porovnat je s překvapivými schopnostmi některých druhů zvířat. Během cvičení dostali základní informace o jednotlivých smyslech a prohlédli si obrázky smyslových orgánů. V čichovém a hmatovém kvízu vyzkoušeli, jak náročné je poznat různé vůně a určit tvary předmětů poslepu. Na optických klamech se přesvědčili, jak nás mozek „obelhává“ a vidí někdy i věci, které ve skutečnosti neexistují. 

  datum 10.květen 2017 12:17   autor Zaslal: Veronika Honsová

4. května se naši studenti Jaromír Péc, Stanistav Srba, Vilém Schlapák, Radek Hegenbart a Kateřina Králová (G3) zúčastnili soutěže U6-Úžasný svět vědy a techniky aneb soutěž, která vás katapultuje do „Ligy výjimečných mozků“.

Tato soutěž se konala v Techmania center v Plzni, kde naši žáci vybojovali zasloužené vítězství. Tým našeho gymnázia se utkal s gymnáziem Sušice. Téma bylo cestování. Soutěž se skládala z několika znalostních a dovednostních disciplín, např. vědomostní kvízy, hádání známé osobnosti, slalom na segwayi, hledání nápověd v katakombách atd. Soutěžícím se naskytla  příležitost nejen poměřit své vědomosti a dovednosti, ale také se seznámili s průběhem natáčení v televizním studiu České televize.

Kateřina Králová 

  datum 23.duben 2017 17:37   autor Zaslal: Monika Petriláková
Ve čtvrtek 20.4. se třídy G2 a PEG1 vydaly na poznávací zájezd do Plzně. Naším cílem nebylo v tak mrazivém počasí město jako takové ale expozice a vědecké laboratoře v Techmania Science Center.
 
Nejprve jsme měli dostatek času projít si všechny vystavené expozice. Tyto interaktivní expozice mají za úkol vysvětlit něco málo z přírodní jevů a zákonitostí anebo také z oborů lidských činností. Zjistili jsme, že třeba i fyzika může být dobrodružství a naopak film a sport jsou někdy věda.
 
V inženýrské show nám byli představeni vědci, kteří svým inovativním řešením daného problému změnili svět. Vděčni jsme za to několika náhodám!
Na zbytek programu jsme se rozdělili do tří skupin a navštívili jsme biologickou, fyzikální a chemickou laboratoř.
  datum 20.březen 2017 9:59   autor Zaslal: Hanka Lukešová

Se třídou G2 jsme 16.3. navštívili interaktivní výstavu výtvarných prací 141 dětí  ZUŠ ze Sokolova a Březové. Kromě vystavených výtvarných děl, kde se žáci mohli inspirovat výtvarnými technikami i samotným zpracováním námětů, si mohli též vyzkoušet řadu kreativních aktivit. Pohráli si s perspektivou op-artové šachovnice, kreslili portrét nebo autoportrét přes pomocný rámeček, hledali cestu v bludišti pomocí zrcadla, určovali semínka, neboť jedno ze zpracovávaných výtvarných témat byla cesta semínka. Vytvářeli obraz pomocí šňůrky či suchého zipu, skládali barevné vitrážové kompozice pomocí podsvíceného stolku a pokoušeli se postavit nejdelší kuličkovou dráhu. To se jim sice nepovedlo, ale čas 18.56 (pohyb kuličky na dráze) byl zatím čtvrtý nejlepší. Výstava byla nejen inspirativní, ale i zábavná.  

  datum 7.březen 2017 9:35   autor Zaslal: Hana Stýblová

Zajímavé zážitky na nás čekaly při návštěvě karlovarské sklárny Moser, která letos slaví již 160 let od svého založení. Na chvíli nás obklopil svět křišťálového skla. Svět křehký, nablýskaný a plný tvrdé práce místních sklářů. Pravá atmosféra ruční výroby na nás dýchla ve sklářské huti. Skláři, kteří ze žhavé skloviny neúnavně vytvářejí překrásné sklenice, vázy i ozdoby, nám ochotně předváděli své umění. Dokonce nás nechali kousek svého řemesla i vyzkoušet. Víme už, jak těžká je sklářská píšťala, a že ani foukání skla není tak lehké, jak vypadá…

  datum 24.únor 2017 16:20   autor Zaslal: Michaela Furiaková

Ve středu 5. dubna 2017 se uskuteční divadelní představení Drákula (Dracula and the eco warrior) v Salesiánském divadle v Praze. 

Vstupné: 160,-

Jízdné: - v případě většiho zájmu se pojede objednaným autobusem (cena se upřesní)

          - v případě menšího zájmu se pojede se společností Student Agency (Regiojet) - cena 2x 160,-

          - metro - 2x 24,-

CELKOVÁ CENA: 528,-

 

V případě zájmu se nahlašte v kabinetě č. 210 u pí.uč. Mgr. Čejková-Tegerová nebo pí.uč. Bc. Michaela Furiaková

do 10.3. 2017 

 

  datum 22.únor 2017 20:12   autor Zaslal: Jaroslava Čejková Tegerová

Dne 22. 2. 2017 se devět studentů naší školy zúčastnilo okresního kola konverzační soutěže v anglickém jazyce v sokolovském DDM. Každou ze tří vyhlášených kategorií reprezentovali tři studenti. V kategorii IB, což jsou žáci šestých a sedmých tříd ZŠ a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií jsme získali dvakrát 4. - 5. místo za stejný počet bodů a jedenkrát 6. místo. Nejlepší umístění a diplom za 3. místo získala Alice Kolihová z G4, která soutěžila v kategorii IIB ( žáci osmých a devátýh tříd ZŠ a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií)  a Matěj Hencl, také z G4 získal místo čtvrté. Největší konkurence se sešla v kategorii IIIA, ve které soutěžili studenti I. - III. ročníků středních škol. Zde jsme získali 5., 7. a 10. místo. Všem studentům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

J. Čejková Tegerová

  datum 21.únor 2017 8:23   autor Zaslal: Petr Fiala

1. února se naši studenti Matěj Fencl, Petr Mora, Petr Tóth a Jan Pelech zúčastnili ústředního kola celostátní souteže Bobřík informatiky v kategorii Senior (3. - 4. ročník SŠ) 

Krajské kolo se konalo na Střední průmyslové škole v Ostrově a naší žáci předvedli, že si zasloužili postup z oblastního kola. 

Matěj Fencl dokonce získal vynikající 3. místo a k lepšímu umístění mu chyběl pouze bod. 

Všem zúčastněným děkuji za reprezentaci školy! 

 

 

 

 

© 2011-2017 Gymnázium & SOŠ Chodov