Bakaláři

 

Akce

Stránka 1 z 7  > >>

  datum 13.leden 2018 7:34   autor Zaslal: Veronika Honsová
     I letos se na naší škole uskutečnila akce Vánoce s GaSOŠ, která již tradičně slouží pro společné oslavení příchodu Vánoc s žáky pátých tříd místních základních škol, nově také včetně ZŠ Vintířov. Program akce byl rozdělen na 2 části – Vánoční dílničky a Vánoční divadelní vystoupení.
     Během dílniček studenti třídy PEG3 pro žáky připravili několik stanovišť, u kterých si mohli vyrobit řadu vánočních výrobků, jako například papírové vločky, bavlněné hvězdičky, dárkové krabičky, nebo také vlastnoručně zdobené perníčky. Divadelní představení nabídlo známý Betlémský příběh spolu s živým zpěvem Vánočních koled třídou G2.
     Akci si užili jak naši studenti, kteří se svědomitě starali o její průběh, ale samozřejmě také malí žáčci, kteří si domů odnášeli nejen zážitky, ale také drobné dárečky pro své blízké.
Daniel Grigar
  datum 2.listopad 2017 13:20   autor Zaslal: Hanka Lukešová

Přestože se Galerie umění v Karlových Varech zaměřuje především na moderní umění, tentokrát představila expozici zcela odlišnou. Program Vlaštověnka lítá studentům G5 a G6 (UKV) přiblížil dílo malíře Jožy Úprky a sochaře Franty Úprky, kteří impresionistickou malbou a realistickou sochařskou tvorbou zachytili Slovácko na přelomu 19. – 20. století. Program nastínil nejen život obou bratrů, ale i tehdejší život na moravském venkově, tradiční obyčeje, zvyky i rozdílnost krojů. V praktické části programu si studenti vyzkoušeli práci s ornamentem, podmalovanou tradiční lidovou poezií a zpěvem.

  datum 17.říjen 2017 8:41   autor Zaslal: Hanka Lukešová

Po zamračeném a uplakaném víkendu nás přivítala sluncem zalitá Praha. PEG3 se přijela podívat do historických prostor Národního divadla – hlediště s galeriemi, jeviště s Hynaisovou oponou, foyer s bustami herců a významných osobností spjatých s touto budovou, malířská výzdoba Brožíkova a Alšova, podívali jsme se i terasu pod trigami a nezapomněli jsme ani na základní kameny. Usednutí do červených sedadel „Zlaté kapličky“ a uvědomění si, že tudy šly dějiny, zpomalilo dech každému. Naší druhou zastávkou byla výstava 13. komnat První republiky, kterou jsme si prohlédli v Tančícím domě na vltavském nábřeží. To byla smršť informací i pastva pro oči – W+V, Ema Destinová (mimochodem, věděli jste, že měla na noze až k rozkroku vytetovaného hada?), fotbalová legitimace Vlasty Buriana, plakáty a fotografie hvězd stříbrného plátna Anny Ondrákové a Adiny Mandlové, G. Frištenský, tzv. „Pátečníci“, legionáři, umělci tvořící v té době pro děti – Lada, Skupa a jeho Spejbl a Hurvínek, modely z ateliéru H. Podolské, kostýmy ze seriálů – Saturnin, První republika, Četnické humoresky, nábytek, kavárna s autentickým vybavením, koupelna s lázeňskými kamny na ohřev vody, dobové deskové hry, etikety potravin, dřevěné hračky, reklamy firmy Baťa, automobil, motocykl…prostě paráda!!! Vše jsme zakončili výstupem na vyhlídkovou terasu Tančícího domu a obdivovali krásu Prahy.

 

  datum 9.říjen 2017 11:34   autor Zaslal: Hana Stýblová

Učebna chemie se pro nás konečně stala opravdovým pracovištěm – absolvovali jsme první laboratorní práci. Navlečeni do bílých plášťů, a vybaveni potřebnými pomůckami, jejichž jména se teprve učíme znát, jsme se s obrovským nadšením pustili do práce. Poprali jsme se se sestavením filtrační aparatury, drcením kříd, složením filtračního papíru i třasem rukou při lití suspenze po tyčince. Kouzla a čáry fungovaly, filtráty byly krásně čisté. Také rozklad barev na školní křídě sklidil velký ohlas a cizí slovo chromatografie už není jen prázdným pojmem.

 

 

  datum 7.říjen 2017 8:25   autor Zaslal: Veronika Honsová

Dne 4. 10. 2017 se už třetí rok po sobě pořádal projektový den na téma významných říjnových dnů, který připravila třída PEG3. Jako v minulých letech, i tentokrát byl průběh projektového dne podobný. Třídy G1 až G3 se rozdělily do šesti skupin, většinou po čtyřech až pěti členech. Každá skupina dostala svého průvodce a společně se střídali na stanovištích, které měly představovat ony významné dny.

  datum 7.říjen 2017 8:01   autor Zaslal: Veronika Honsová
Ve středu 27. září 2017 se naše třída G4 vypravila do chemických laboratoří na gymnáziu v Sokolově.
Jelikož naše škola nemá vybavené chemické laboratoře, tak většina našich spolužáků a spolužaček zavítala do takové laboratoře poprvé v životě.

 

 

  datum 6.říjen 2017 13:58   autor Zaslal: Eva Temňáková

Škola podala žádost o poskytnutí dotace z rozpočtu Karlovarského kraje na podporu aktivit v oblasti primární prevence.  Návrh byl Radou Karlovarského kraje schválen a na jeho realizaci jsme obdrželi dotaci ve výši 45.170,-- Kč.

Celý projekt nese název „Aby prima byla prima – program adaptace třídního kolektivu“ a je zaměřen na nové žáky, kteří od září 2017 nastoupili do třídy G1, tedy primy osmiletého gymnázia.

Jde o adaptační kurz, který se uskutečnil 18. - 20. září 2017 v Domově mládeže a školní jídelně Karlovy Vary a byl zaměřen na podporu soudržnosti nového třídního kolektivu, nastavení jeho pravidel soužití, posílení sebevědomí a sebehodnocení žáků.

Kromě třídní učitelky a metodika primární prevence s žáky pracovala i zkušená lektorka a etopedka Pedagogicko-psychologické poradny Karlovy Vary.

Bližší informace k adaptačnímu pobytu a diagnostice žáků, která proběhla před výjezdem na kurz, byly zákonným zástupcům podány na třídní schůzce 7. září 2017.

Díky dotaci bylo možné tuto důležitou akci zorganizovat bez finanční účasti zákonných zástupců.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  datum 21.červen 2017 14:40   autor Zaslal: Veronika Honsová
Soutěž, ve které si přírodní zákony vyzkoušíte na vlastní kůži. Naši žáci tak učinili.
 
http://decko.ceskatelevize.cz/u6-uzasny-svet-vedy/35-dil
 
  datum 14.červen 2017 12:16   autor Zaslal: Hanka Lukešová

„Mou vizí je identifikovat zejména Franze Flamina a zjistit, jak vypadal jeho obličej, neboť jeho podobu neznáme,“ řekl starosta Chodova Patrik Pizinger po otevření krypty majitelů chodovského panství. Proto byla u příležitosti 340. výročí narození zakladatele kostela sv. Vavřince v Chodově vyhlášena výtvarná soutěž - „Chodovský rytíř Franz Flamin z Plankenheimu“. Cílem bylo představit si a různými technikami zachytit podobiznu tohoto šlechtice. V pátek, 9.6.2017, byly u příležitosti akce Noc kostelů vyhlášeny výsledky. Pro naši školu velmi radostné, neboť ve III.kategorii (7. – 9. třída) obsadili naši studenti všechna místa a porota dokonce 1. místo vyhlásila dvakrát. A jaké jsou tedy jména vítězů ?    

                               1. místo     Kateřina Zieglerová (kvarta)

                                                Natálie Morová (kvarta)

                               2. místo     Tran Phuong Anh (sekunda)

                               3. místo     Natálie Ešpanderová (tercie)

A nesmíme zapomenout ani na úspěch Radky Veselé (prima), která ve II.kategorii (4. – 6. třída) obsadila krásné druhé místo.

  datum 25.květen 2017 15:24   autor Zaslal: Monika Petriláková
Třída G7 se minulou středu vypravila do Prahy na Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Tam na ně čekali odborníci, kteří pro ně měli připravená dvě praktická cvičení z  biologie.
 
Nejprve se žáci zúčastnili praktického cvičení Lidské a zvířecí smysly. Zde měli šanci otestovat si své vlastní smysly a porovnat je s překvapivými schopnostmi některých druhů zvířat. Během cvičení dostali základní informace o jednotlivých smyslech a prohlédli si obrázky smyslových orgánů. V čichovém a hmatovém kvízu vyzkoušeli, jak náročné je poznat různé vůně a určit tvary předmětů poslepu. Na optických klamech se přesvědčili, jak nás mozek „obelhává“ a vidí někdy i věci, které ve skutečnosti neexistují. 

 

 

 

© 2011-2018 Gymnázium & SOŠ Chodov