Bakaláři

 

 

Přírodovědný kroužek

 

Členové kroužku: 

Cuchalová Ema, Kosztík Edvard, Linh Truong Thuy, Mikutová Julie, Pušman Samuel, Rota Josef, Rusnáková Sabina, Šalplachta Luboš, Vaško Daniel

  datum 3.březen 2017 15:35   autor Zaslal: Monika Petriláková
I v novém kalendářním roce stále probíhá náš přírodovědný kroužek. Naši badatelé se střídavě věnují zapeklitým tématům z přírodopisu, chemie i fyziky.
 
Z přírodopisu si například zkoušeli jak zvládají zátěžové testy, měřili si krevní tlak a pokoušeli své smysly. Také za námi na návštěvu zavítali zvířecí kamarádi - andulka a užovka.
 
Z fyziky si stále prohlubují znalosti v obvodu a chemie jim již několikrát ukázala, že umí být nápomocná ale i pěkně výbušná :-)
 
  datum 6.prosinec 2016 18:18   autor Zaslal: Monika Petriláková
Naši malí badatelé už prošli několika hodinami, kdy si mohli vyzkoušet mnoho zajímavých pokusů. Na dvou hodinách fyziky si vystavěli pomocí stavebnice desku potřebnou pro obvod se žárovkami. Dokonale zvládli montáž přívodu, vypínače a spínače i sestavení jednoduchého a střídavého obvodu.  
 
Při chemii se pak naučili luštit alchymistické kódy, rozeznat rozdíly mezi kyselinou a zásadou pomocí indikátoru i pH papírků a potopili dokonce i Titanic! Na minulé hodině museli vyrobili Vejcolet, aby zachránili vajíčko před pádem ze 2m. Podařilo se to všem našim badatelům :-) Během kroužku nechybí ani kvízy zaměřené na znalosti ze světa zvířat a rostlin. Netřeba dodávat, že je všichni nadšenci zvládají bravurně!
 
Poslední listopadové setkání jsme se pokoušeli dokázat přítomnost škrobu v různých vzorcích. Pozitivní nález jsme měli u vzorku pečiva, papíru či brambory. Negativní důkaz byl u filtračního papíru, salámu, šunky a sýru. Škrob jsme následně smíchali i se vzorkem našich slin a dokázali si štěpení polysacharidů v ústech. Prosincové setkání kroužku jsme zahájili s přírodovědným kvízem. Následovalo malování ohněm a výroba netradičních vánočních přání.
 
 
 
  datum 8.říjen 2016 13:15   autor Zaslal: Monika Petriláková

I tento školní rok byl otevřen kroužek, jehož náplní bude realizace zajímavých experimentů a her s přírodovědnou tématikou.

 

Kroužek probíhá každé úterý od 14:00 do 15:30 hod. pod vedením Mgr. Moniky Petrilákové (experimenty z chemie a biologie) a pana učitele Milana Srvátky (experimenty z fyziky).

 

Členové kroužku se spolu zúčastní i několika víkendových výprav do terénu.

 

 

© 2011-2019 Gymnázium & SOŠ Chodov