Bakaláři

Konverzační soutěž v cizích jazycích - anglický jazyk

datum 12.únor 2019 19:16   autor Zaslal: Jaroslava Čejková Tegerová

Dne 11. 2. 2019 se devět studentů naší školy zúčastnilo okresního kola v konverzační soutěži v cizích jazycích, konkrétně v anglickém jazyce, které se konalo v Sokolovském DDM. Podle daných kritérií byli žáci rozdělení do tří věkových kategorií a každou kategorii zastupovali tři studenti -  vítězové předcházejícího školního kola. Největšího úspěchu dosáhli tři nováčci, tedy žáci ze třídy G1. Petra Jelínková se umístila na 2. místě, Nikita Onyščuk na 3. místě a Adam Grigar na 4. místě. Gratulujeme k velkému úspěchu. Starší studenti v kategoriích IIB a IIIA vždy obsadili 4. - 6. místo.

Novinkou letošní soutěže bylo to, že studenti neměli - tak jako v běžném životě - žádný čas na přípravu a museli na problémovou situaci a vylosované téma reagovat okamžitě. Všichni soutěžící se shodli na tom, že to bylo "v pohodě".

Čas mezi soutěžením a vyhlášením výsledků utíkal pomalu, ale svačiny, PC hry a JO-JO ho pomohly ukrátit. Po vyhlášení výsledků bylo jasné, že boj o 3. a 4. místo byl v obou vyšších kategoriích velice těsný. Těšíme se na příští ročník.