Bakaláři

G3 na statku v Chebu

  datum 21.květen 2019 12:45   autor Zaslal: Hana Stýblová

Letos se naše třída vypravila na statek s novými a náročnějšími cíli – čekaly nás programy Babka kořenářka a Mléko není jenom mléko.

 

 

Letos se naše třída vypravila na statek s novými a náročnějšími cíli – čekaly nás programy Babka kořenářka a Mléko není jenom mléko.

Statek nás přivítal jarem, zvuky zvířat a zimou. Rádi jsme začínali v teplé učebně tvorbou vlastních bylinkových směsí a následně čajů oslazených medem. O bylinách jsme se přitom dověděli mnoho zajímavostí. Po svačině a čajovém dýchánku jsme se pustili do výroby hojivých mastiček s měsíčkem zahradním a odměnou nám byl každému malý kalíšek léčivého přípravku.

Také zvířata nás po roce uvítala nadšeně – však jsme měli krmné granule a to je u koz i oveček zárukou úspěchu. Jen houserovi, který hlídal svou vyvolenou a vejce, se naše návštěva nezdála a kejhal na celý chlév. Pomazlili jsme také králíky, kočky, místní smečku psů a nezapomněli jsme ani na oblíbené potkany.

V čase oběda jsme na ohýnku opekli vuřtíky i pečivo a vrátili se zpět do práce.

Výroba sýra je velmi zajímavá, přidané syřidlo splnilo svůj účel a my jsme odvážně míchali, krájeli, slévali syrovátku a pak uhnětli opravdový sýr!

Výprava se povedla, umíme zase o něco více, ale příště si objednáme o trochu tepleji…

© 2011-2019 Gymnázium & SOŠ Chodov